2015_ACA Generic Banner.jpg

Events Calendar

2018
Jul 19- 21
Katherine Show Draft

Nominations via Campdraft Central

Katherine & District Show Society Inc
Kylie Leonhardt 0407 969 092 Email NTWA
Jul 19- 22
Paradise Lagoons Campdraft Assoc
Kaye Black 0400 372 380 Email Central
Jul 20- 22
Woodenbong
Woodenbong Campdraft Assn
Ian Reid 0427 351 401 Email NSW
Jul 27- 29
Callide Dawson ASHS Draft/Challenge
Callide Dawson Branch ASHS
Loretta Smith (07) 4996 1508 Email Central
Jul 28- 29
Augathella Charity Campdraft
Augathella Charity Campdraft Association
Sharyn Russell 07 4654 5239 Email Western
Jul 28- 29
Texas Show Campdraft

Draft is Cancelled

Texas Show Society
Danni Colley 0428 773 263 Email Border
Jul 28- 29
Wiangaree
Wiangaree Rodeo & Sports Assoc
Nicole Nicholls 0427 364 155 Email NSW
Aug 2- 5
Kununurra Campdraft & Rodeo

Nominations via Campdraft Central

Kununurra Bushmans Rodeo Assoc
Belinda Rasheed (08) 9168 7369
0428644 654 Email
NTWA
Aug 3- 5
Croydon Rodeo & Campdraft Assoc. Inc.
Sarah Foster 07 4741 8538 Email Northern
Aug 3- 5
Eumamurrin Recreation Assoc Inc.
Jane Lee Email Southern
Aug 3- 5
Red Centre Campdraft & Rodeo Assoc
Bec Cadzow 08 8956 9963 Email NTWA
Aug 4- 5
Nebo Campdraft & Challenge

Nominations via Campdraft Central

Mackay & District ASHS Inc
Debbie Bates 0428 712 462 Central
Aug 4- 5
Uki
Uki Sporting Horse Assn
Rachel Trevaskis 0427 618 036 Email NSW
Aug 9- 12
Pussy Cat Sports Club Inc
Amanda Brown 08 8975 0757 Email NTWA
Aug 10- 12
Hughenden Campdraft Assn
Lynne Naylor 07 4741 1507 Northern
Aug 10- 12
Whitsunday ASHS
Whitsunday Branch ASHS
Donna Watts 0427 853 482 Email Northern
Aug 11- 12
Dalby & District Campdraft

Nominations via Campdraft Central

Dalby & District Campdraft Club Inc
Melissa Theis 0427 808 166 Email Southern
Aug 11- 12
Garah
Garah Campdraft Inc
Kerry Williams 0428 640 350 Email Border
Aug 11- 12
Middlemount
Middlemount Rodeo Assn Inc
Rhiannon Curran 0457 412 419 Email Central
Aug 16- 19
Grass Hut Challenge, Campdraft & Bull Ride
Grass Hut Campdraft
Liz Miller
Vicki Miller
0413 397 075
07 4770 3051 Email
Northern
Aug 17- 19
Blue Mountain Campdraft Assn
Tanya Clarke 0429 067 616 Central
Aug 17- 19

Moura Bronze Boots
 - New Date

Nominations via Campdraft Central

Moura Campdraft Association
Shereen Stimpson 0400 889 507 Central
Aug 17- 19
Sedan Dip Sports & Recreation
Rachel Hoolihan 07 4746 8673 Email Northern
Aug 17- 19
Westmar Sports Club Campdraft Subcommittee
Kylee Simpson 0457 230 980 Email Border
Aug 18- 19
Casino
Casino Rodeo & Campdraft Assoc Inc
Kate Morgan 0408 418 886 Email NSW
Aug 24- 26
Clarke Creek Campdraft Assn
Kerry Wallace 0459 389 153 Email Central
Aug 24- 26
Dirranbandi
Dirranbandi Rodeo Assoc
Sophie Carroll 0428 258 393 Email Border
Aug 24- 26
Hinchinbrook ASHS (Tully)

Nominations via Campdraft Central

Hinchinbrook Branch ASHS
Lisa Naughton 07 4777 1099 Email Northern
Aug 31-Sep 2
Bollon Champagne Draft
Bollon Charity Rodeo
Cherie Tattam 07 4625 7318 Email Border
Aug 31-Sep 2
Richmond Carnival Assn Inc.
Karen Kennedy 0447 765 307 Email Northern
Aug 31-Sep 2
Roma Golden Hobbles

Nominations via Campdraft Central

Maranoa ASHS (Roma Golden Hobbles)
James McAuley 0439 715 923 Email Southern
Sep 1- 2
Millmerran Campdraft Committee
John Moffatt 0429 996 057 Email Border
Sep 1
Proston Golden Spurs Campdraft
Kay Radke 07 4168 5339 Email South East
Sep 7- 9
Muttaburra Campdraft Ass Inc
Jessica Dodwell 07 4658 5641 Email Western
Sep 7- 9
Theodore Spindles & Spurs
Theodore Campdraft Assn
Caitlyn Hewitt 07 4993 2224 Email Southern
Sep 7- 9
Toogoolawah
Toogoolawah D A & I Assoc Inc.
Katie Kubler 0458 555 312 Email South East
Sep 8- 9
Nindigully
Nindigully Sports Community Inc
Pip Luck 0422 765 522 Email Border
Sep 14- 16
Nebo Golden Octopus Draft
Nebo Campdraft Committee
Lenore Cole 0409 568 378 Email Central
Sep 15- 16
Cambooya
Cambooya Campdraft Assn
Lynelle Corbould 0418 718 961 Email South East
Sep 15
Fernvale Spring Draft
Fernvale Campdraft Assoc
Daniel Henry 0414 782 884 Email South East
Sep 15- 16
Jambin Champagne Campdraft

Nominations via Campdraft Central

Jambin Champagne Campdraft Inc
Danielle Sharpe 0407 550 288 Email Central
Sep 15- 17
St George
St George Campdraft Assn
Polly Southern 07 4625 7328 Email Border
Sep 20- 23
Brunette Downs Campdraft

Nominations via Campdraft Central

ABC Amateur Race Club/Brunette Downs
Melissa Bethel 08 8964 4709 Email NTWA
Sep 21- 23
Comet Windmill Draft

Nominations via Campdraft Central

Comet Campdraft Assoc. Inc.
Kerry Harrold 0427 807 738 Central
Sep 21- 23
Mitchell
Mitchell Campdraft Assn
Stephen Sheppard 0428 231 612 Email Southern
Sep 22
Bauhinia Local Draft

Nominations via Campdraft Central

Bauhinia Campdraft Association Inc.
Stacey Bolton 07 4996 4134 Email Central
Sep 22- 23
Gin Gin
Gin Gin Campdraft Assn
Gordon Brauer 07 4157 2538 Email South East
Sep 22- 23
Hebel Rodeo Association Inc
Shannon Koch 07 4625 0921 Border
Sep 22- 23
Kragra
Kragra Campdraft Assn Inc
Shari Knudsen 07 4665 1115 Email Southern
Sep 22
Somerset Series Final - Esk
Esk Campdraft Assoc Inc.
Toni Webster 0407 730 404 South East
Sep 22- 23
Yetman
Yetman Campdraft Assn
Rebecca Collins 0429 485 745 Email Border
Sep 28- 30
Burke & Wills Sports Club Inc
Gemma White 07 4745 3564 Email Northern
Sep 28- 30
Camboon
Camboon Campdraft Club Inc
Cassie Schulz 0427 931 871 Southern
Sep 28- 30
Tooloombilla Spring Draft
Tooloombilla Rodeo & Campdraft
Warren Wilson
Sue Wilson
07 4623 2626
07 4623 2626 Email
Southern
Sep 28- 30
Twin Hills Quartpot Campdraft
Twin Hills Rodeo & Show Society
Kasie Scott
0427 836 068
07 4983 5173 Email Central
Sep 29- 30
Dingo Bushmans Challenge and Campdraft
Dingo Rodeo Club
Karin Howard 0418 776 444 Email Central
Sep 29-Oct 1
Goondiwindi & District Campdraft
Goondiwindi & District Campdraft Assoc
Melinda Meyer 0428 534 394 Email Border
Sep 29- 30
Surat Encouragement

Nominations via Campdraft Central

Surat Campdraft Assn
Katie Johnson 0437 675 656 Email Southern
Oct 5- 7
Cooyar
Cooyar Agricultural Society Inc
Paul Barron 07 4692 6111 Email South East
Oct 6- 7
Boonah
Boonah Campdraft Assn
Margaret Harvey 07 5463 5228 Email South East
Oct 6- 7
Eneabba Campdraft
Candy Hudson 0438 675 558 Email South West / WA
Oct 6- 7
Glenmorgan P&C Encouragement

Nominations via Campdraft Central

Glenmorgan Rodeo & Campdraft
Odette Heitzmann 0428 945 390 Southern
Oct 6- 7
Taroom Spring Draft

Nominations via Campdraft Central

Taroom Golden Horseshoe
Mat Durkin 0437 339 120 Email Southern
Oct 12- 14
Brymaroo
Brymaroo Campdraft Assn
Cathy Wood 07 4692 1259 Email South East
Oct 12- 14
Inverell - Sapphire City Spurs
Inverell Show Society
Codie Law 0429 336 835 Email Border
Oct 18- 21
Chinchilla Grandfather Clock
Chinchilla Campdraft Assn
Jackie Jewell 0498 671 455 Email Southern
Oct 19- 21
Gingin Campdraft Club Inc
Rebecca Butcher 0428 981 003 Email South West / WA
Oct 22- 28
Warwick Show & Rodeo Soc
Clancy McGahan 07 4661 9060 Email South East
Oct 26- 28
Blackall
Blackall Campdraft Assoc Inc
Lisa Kings 0427 574 033 Email Western
Nov 3- 4
Oakey
Oakey & District Pony Club Inc
Tamara Robertson 0439 199 185 Email South East
Nov 16- 18
Coolup
Coolup Campdraft Club Inc
Clare Hull 0406 750 708 Email South West / WA
Nov 17- 18
Tenterfield
Tenterfield Campdraft Assn Inc
Robyn Ford 0411 180 771 Email NSW
Nov 23- 25
Boar Swamp
Boar Swamp Campdraft Club Inc.
Cindy Atkins 0418 902 141 Email South West / WA
Nov 24- 25
Guyra Timepiece
Guyra Campdraft Club
Kevin Davidson 0427 792 747 Email NSW
Dec 1- 2
Capel Campdraft Assoc Inc.
Phil Panomarenko 0409 771 500 Email South West / WA

2019
Jan 26- 27
Mt Barker
Mt Barker Campdraft
Leanne Staite 0427 514 199 Email South West / WA
Feb 22- 23
Cooyar
Cooyar Agricultural Society Inc
Paul Barron 07 4692 6111 Email South East
Mar 9- 10
Glencoe
Glencoe Sports Assn
Joe Morgan 0409 264 651 Email NSW
Mar 22- 24
Balonne ASH
Balonne Branch ASHS
Gwen Lyons 07 4625 7522 Email Border
Mar 23- 24
Mundubbera Golden Stirrup
Mundubbera Show Society Inc.
Fiona Radke 07 4165 8182 Southern
Mar 29- 31
Allora & District Campdraft
Allora & District Campdraft Ass
Clare Cooper 0447 674 705 Email South East
Mar 30- 31
Beaudesert Show Campdraft
Beaudesert Show Society
Sue Harrison 0418 886 783 Email South East
Mar 30- 31
Eidsvold Golden Bell
Eidsvold Golden Bell Campdraft
Ben Weller 0428 650 898 Email Southern
Apr 5- 7
Mitchell
Mitchell Campdraft Assn
Stephen Sheppard 0428 231 612 Email Southern
Apr 5- 7
Pittsworth
Pittsworth & District Campdraft Assoc Inc
Debbie Standing 0477 870 980 Email South East
Apr 12- 14
Dardanup
Dardanup Campdraft Inc
Ruve Tyler 0427 283 027 Email South West / WA
Apr 12- 15
Grass Hut Campdraft & Bull Ride
Grass Hut Campdraft
Liz Miller
Vicki Miller
0413 397 075
07 4770 3051 Email
Northern
Apr 12- 14
Proston Golden Spurs

Nominations via Campdraft Central

Proston Golden Spurs Campdraft
Kay Radke 07 4168 5339 Email South East
Apr 12- 14
Springsure Campdraft

Nominations via Campdraft Central

Springsure Working Horse Assoc
Penny Kehl 0437 804 401 Email Central
Apr 19- 21
Blackall
Blackall Campdraft Assoc Inc
Lisa Kings 0427 574 033 Email Western
Apr 26- 28
Baryulgil Fine Flower

Nominations via Campdraft Central

Baryulgil Fine Flower Campdraft Inc.
Tom Chevalley 02 6647 2223 Email NSW
May 2- 5
Paradise Lagoons Campdraft Assoc
Kaye Black 0400 372 380 Email Central
May 10- 12
Retreat Creek Campdraft Assoc Inc
Anthony Lawrence 0418 151 091 Email Central
May 18- 19
Duaringa
Duaringa Rodeo Club Inc.
Stephanie McCartney 0400 806 021 Email Central
May 18- 19
St Lawrence
St Lawrence Recreation Group
Heather Bradford (07) 4956 9242 Email Central
Jun 7- 9
Adelaide River
Adelaide River Show Society
Peter Patsalou 0414 449 869 Email NTWA
Jul 13- 14
Yulgilbar Station Campdraft
Yulgilbar Campdraft
Brett & lucy Ellem 02 6647 2102 Email NSW
Aug 30-Sep 1
Nebo Campdraft & Challenge

Nominations via Campdraft Central

Mackay & District ASHS Inc
Debbie Bates 0428 712 462 Central