2015_ACA Generic Banner.jpg

Horses names that are listed in CAPITALS are ACA REGISTERED and eligible for points and ACA Horse Titles

Camooweal (NZ) 29/05/2015

Maiden

Judge: Cameron McIntyre | Horses: 293

1 Bryce Foster (NZ) Hornet 178 30
2 Ben Hall (WZ) JACKSON 176 29
3 John Imeson (NZ) Nicknack 175 28
4 Kim Acton (NZ) TWIST 174 26.5
4 Leanne Imeson (NZ) Abu 174 26.5
6 Jason Simms (NZ) Finesse 172 24
6 Riley Curr (SZ) TALDORA 172 0
8 Patrice Elliott (WZ) BLACK OAK 166 7
8 Todd Hammond (WZ) Claudette 166 7
8 Wendy Christie (NZ) Ransom 166 7

Novice

Judge: Patrick Weller | Horses: 265

1 Ben Hall (WZ) BUSHRANGER 176 37
2 Narda Grover (NTWAZ) MUSTBE REGEAN 175 35
3 Ben Hall (WZ) JACKSON 174 30
3 Marcus Curr (NZ) COOLREAGH ANZAC 174 30
5 Carolyn McNabb (NSWZ) ROSIE 172 25
6 Jaye Hall (WZ) MINK RIO 171 22
6 Marcus Curr (NZ) JAGGER 171 22
8 Stacey Haucke (NZ) Silky 167 19

Open - 3 Round

Judge: Patrick Weller | Horses: 127

1 Ben Hall (WZ) FOOTLOOSE 268 33
2 Jaye Hall (WZ) SANTA RIO 261 31
3 Evan Acton (NZ) FLASH 260 28
4 Marcus Curr (NZ) GITTERBUG 259 24
5 Marcus Curr (NZ) BOONARA PARTYGIRL 257 19
6 Evan Acton (NZ) SODA CRISTAL 255 13
C/O Todd Hammond (WZ) DESTINYS CHILD 23 0

Res. Open (Open Only)

Judge: Cameron McIntyre | Horses: 32

1 Craig McNabb (NSWZ) SPOT 90 26
2 Jaye Hall (WZ) DALEY'S PLAYRIO 89 24
3 Ben Hall (WZ) ELTORRIO 88 19
3 Ben Hall (WZ) GRANDEE 88 19
5 Narda Grover (NTWAZ) GRISHAM 87 12
6 Joe Polkinghorne (NZ) Eastmere Ranger 86 6
C/O Bessie Ford (NTWAZ) Elpascol Lockyer 23 0

Ladies

Judge: Cameron McIntyre | Horses: 86

1 Narda Grover (NTWAZ) GRISHAM 90 9
2 Alex Black (NZ) Icon 86 7
2 Georgia Curr (NZ) ALIAS 86 0
2 Kim Simms (NZ) KAHMOO CONNIE 86 7
5 Jaye Hall (WZ) ELTORRIO 84 5
6 Georgia Anderson (NTWAZ) Splitear 83 1
6 Indiana Latcham (NZ) Destiny 83 1
6 Jane Douglas (NTWAZ) DUNMARRA TIMES 83 1
6 Rebecca Cadzow (NTWAZ) Agent 83 1

Juvenile

Judge: Patrick Weller | Horses: 13

1 Georgia Curr (NZ) GITTERBUG 78 6
2 Adrienne Brady (NZ) Freckles 73 5
3 Donovan Rutherfurd (NZ) Lenas Lil Beggar 21 4
4 Summer Snelling (NZ) Razzamtaz 20 3
5 Adrienne Brady (NZ) Custard 19 1
5 Georgia Curr (NZ) SHAKIRA 19 1
5 Summer Snelling (NZ) Rain Man 19 1

Junior

Judge: Gordon Batt | Horses: 18

1 Tom Carlill (NSWZ) Bluey 72 0
2 Erin Imeson (NZ) Shy Glow 66 0
3 Erin Imeson (NZ) Annie 55 0
4 Leah Cronin (NZ) Hugo 54 0
5 Leah Cronin (NZ) BECKY 52 0
6 Bridgette Cadzow (NTWAZ) Doc 49 0

Mini

Judge: Gordon Batt | Horses: 12

1 Ella-Rae Hills (NZ) Chilli 42 0
2 Meg Logan (NZ) Hannah 39 0
3 Ty Hall (WZ) Sticko 37 0
4 Matilda Johnson (NZ) Gypsy 36 0
5 Joe Logan (NZ) Kitty 35 0
6 Shayla McDonald (NZ) Daley 32 0

Maiden 4 Maiden

Judge: Tim Carlill | Horses: 143

1 Joe Polkinghorne (NZ) Joe Dirt 87 0
2 Georgie Knight (NTWAZ) Maisy 86 0
3 Holly Hammond (NZ) Mandy 85 0
3 Indiana Latcham (NZ) Destiny 85 0
5 Amy Talbot (NZ) Nicknak 84 0
5 Hannah Simms (NZ) Cougar 84 0
5 Regina Mauloni (NZ) Oroton 84 0