2015_ACA Generic Banner.jpg

Horses names that are listed in CAPITALS are ACA REGISTERED and eligible for points and ACA Horse Titles

Toogoolawah Campdraft (SEZ) 9/03/2017

Maiden

Judge: Paul Radke | Horses: 132

1 Mark Buttsworth (SEZ) Elle May 89 14
2 James Moorhead (NSWZ) WHO'S TOP TIC TAC 87 12.5
2 Karen Butters (SEZ) HOLLYWOOD JAZZ 87 12.5
4 Ben Fogg (BZ) Alice 85 11
5 Ben Drynan (SEZ) Gambler 84 10
6 John OBrien (SEZ) SHINE 83 2.25
6 Kim Clarke (SEZ) Tamulena Tiuio 83 0
6 Mick Connolly (SEZ) Henry's Sweet Peach 83 2.25
6 Patrick John McCaul (SEZ) Vic 83 2.25

Maiden

Judge: Mark Buttsworth | Horses: 188

1 Tegan Haley (SEZ) Tassel N Acres 200 19
2 Sam Campbell (SEZ) MARGARITA 179 18
3 Peter Gesler (SEZ) Play Miss Roy 111 17
4 Andrew Ahern (SEZ) George 88 13.4
4 Keith R Williamson (SEZ) ONE STYLISH ACRE 88 13.4
4 Malcolm Ryan (SEZ) PUZZLE 88 13.4
4 Mick Connolly (SEZ) Rhadman 88 13.4
4 Tamara Peters (SEZ) Billy 88 13.4

Novice

Judge: Rick Payne | Horses: 411

1 Joe Sheppard (SEZ) GLENWOOD 178 52
2 Kay Radke (SEZ) MCNAMARA SEE SAW 175 50
3 Amy Harrison (SEZ) Tinkabell 173 43.33
3 Daniel Richards (SEZ) Kids Stuff 173 43.33
3 Kelwin Duncan (SEZ) ROSCO 173 43.33
6 Peter Little (SEZ) Larrikin 172 37
6 Wayne Josey (SEZ) Jazzman 172 37
8 Mark Buttsworth (SEZ) Double Inga 170 32
8 Mark Buttsworth (SEZ) TIC TOC 170 32
8 Terry Dwan (SEZ) OVERDUE 170 32

Open - 3 Round

Judge: Terry Lawlor | Horses: 196

1 Craig Radke (SZ) CONCERT 271 40
2 Kay Radke (SEZ) MCNAMARA CONCERTO 257 38
3 David Dwan (SEZ) CONFLICT 254 33
3 Hamilton Rockemer (SEZ) TOPAZ 254 33
5 Joe Sheppard (SEZ) GLENWOOD 251 26
6 James Moorhead (NSWZ) TAZOO 250 20
7 Jamie Gray (SEZ) DUCK N DOWN 246 18
8 Luke McEwan (SEZ) Holly 245 16
C/O Felicity Burton (SEZ) ELSOLA REY 24 40

Res. Open (excl Maiden)

Judge: Rick Payne | Horses: 92

1 Karl Burton (SEZ) BOBADIL ACRES DIOR 180 28
2 Joe Sheppard (SEZ) GLENWOOD 179 26
3 Peter Gesler (SEZ) SELIGMAN YELLOW MISS 178 23
4 Ben Seidel (NTWAZ) LITTLE RED ROCKET 175 14.33
4 Damien Curr (SEZ) MARNIES NORTH 175 14.33
4 Tim McLachlan (SEZ) BOONARA BON VOYAGE 175 14.33
C/O Kimberley Sammon (SEZ) SMARTYS HIGH CARD 24 28

Juvenile

Judge: Terry Hartman | Horses: 29

1 Jordon Young (SEZ) Gold N Diamonds 89 6
2 Billy Sheppard (SEZ) EBONY 85 4.5
2 Thomas Eather (SEZ) Chevy 85 4.5
4 Dean Radke (SEZ) MCNAMARA CONCERTO 84 3
5 Cooper Curr (SEZ) ICE 82 1.5
5 Emily Curr (NZ) MISS NORTH 82 1.5

Junior

Judge: Joe Sheppard | Horses: 16

1 Cole Hohn (SEZ) Oaks Unchained Melody 84 0
2 Eve Radke (SZ) TAILORAMA 79 0
3 Abbie-Jane Lord (SEZ) Covergirl 74 0
4 Nicholas Fuller (SEZ) Obvious Distinction 72 0
5 Jarvis Weaver (SEZ) Chic Chic Boom 68 0
6 Kodi Harrison (SEZ) Relay 66 0