2015_ACA Generic Banner.jpg

Horses names that are listed in CAPITALS are ACA REGISTERED and eligible for points and ACA Horse Titles

Cambooya (SEZ) 15/10/2016

Maiden

Judge: Lindsay Hindle | Horses: 206

1 Joe McMahon (SEZ) Snip 265 0
2 Rick Young (SZ) LESTREE DONNA 264 20
3 Jim Daley (SWWAZ) COOLUM LYNETTE 263 19
4 Lachlan McMahon (SEZ) Rayona 174 18
5 Jim Daley (SWWAZ) COOLUM IMAGE 173 17
6 Kirsty Pitkin (SEZ) A U 171 15
6 Rick Young (SZ) Hy Diamond 171 15
8 Kim Daley (SWWAZ) Peringa Stella 167 12

Maiden

Judge: Wayne Dennien | Horses: 131

1 Mick Coyne (BZ) Daddy Dont Care 171 0
2 Adam Wallen (SEZ) Doongarra Power Balled 106 0
3 Rick Young (SZ) Doc's Special Lady 86 0
3 Wayne Hingst (SEZ) EXPECTED CLINKER 86 0
5 Christine Campbell (SEZ) DYDEE 85 0
5 Lauren Brownlie (SEZ) Abbey 85 0
5 Peter Mann (NSWZ) Defender 85 0

Novice

Judge: Lindsay Hindle | Horses: 53

1 Mike Purcell (SEZ) Hicks Special Spin 174 16
2 Peter Daley (SEZ) PERINGA CASETTE 172 14
3 Lawrence Williams (NSWZ) Echo 171 9
3 Michael Wright (SEZ) Ivana 171 9
5 Matt Mauch (SEZ) Dundee Charlie 170 4
6 Glen Sorensen (SEZ) Alibo 169 1
6 Wayne Dennien (SEZ) KIRKBYS STUD DREAMS CHARITY 169 1

Res. Open (excl Maiden)

Judge: Mick Coyne | Horses: 54

1 Wayne Dennien (SEZ) LARRY 88 0
2 Shane Corbould (SEZ) DREAM 87 0
2 Wayne Dennien (SEZ) JOKER 87 0
4 Rick Young (SZ) SODA BRADMAN 86 0
5 Shane Corbould (SEZ) Tiny 85 0
6 Ian MacDonald (SEZ) TESSA 84 0
6 Shane Corbould (SEZ) MCCONACHIE 84 0
6 Zoie Keys (SEZ) GLENRAE GIDGET 84 0
C/O Zoie Keys (SEZ) GLENRAE GIDGET 23 0

Res. Open (Open Only)

Judge: Mick Coyne | Horses: 21

1 Jim Daley (SWWAZ) COOLUM FLUTE 175 26
2 Wayne Dennien (SEZ) AMBITION 174 24
3 Ian MacDonald (SEZ) TESSA 86 21
4 Bob Wanstall (SZ) DOUGIE 85 8.75
4 Kevin Ryan (SEZ) AUSSIE 85 8.75
4 Kevin Ryan (SEZ) BRED IN THE RED 85 8.75
4 Shane Corbould (SEZ) MCCONACHIE 85 8.75
C/O Wayne Dennien (SEZ) AMBITION 23 26

Juvenile

Judge: Jim Daley | Horses: 10

1 Joe McMahon (SEZ) Snip 78 6
2 Sarah Minnikin (SEZ) Chopper 21 5
3 Clay Walker (SEZ) Jolene 20 4
4 Elouise Hetherington (SEZ) Smoky 19 2.5
4 Mikaylah Boyce (SEZ) RIFLE TALK 19 2.5
6 Jordan Cook (NTWAZ) Shadow 15 1

Junior

Judge: Jim Daley | Horses: 7

1 Bonnie Frost (SEZ) Tuppence 22 0
2 Charlotte Widderick (SEZ) Adalena 21 0
3 Emma Fitzgerald (SEZ) LADY LENA 20 0
4 Madison Boyce (SEZ) Wild Fire 19 0
5 Casey-Lee Shelton (SEZ) Jack 17 0